fbpx

Вибираємо засоби з Spf правильно

Ультрафіолет – один з головних ворогів молодості і краси нашої шкіри, що викликає так зване фотостаріння.  Разом з тим некоректне застосування не підходящого вам засобу може завдати не менше шкоди, ніж повна відсутність SPF на шкірі. Знижувати ризики пошкодження шкіри сонцем потрібно грамотно.

На тлі заяв вчених про шкоду сонця і появи в ЗМІ публікацій на цю тему у багатьох виникає панічна боязнь сонця. Лікарі навіть дали їй визначення – геліофобія.

Насправді ж без ультрафіолету неможливі ні здоров’я, ні краса, ні навіть гарний настрій. Він необхідний для вироблення нашим організмом вітаміну D, гормону щастя і синтезу колагену, нестача якого робить шкіру в’ялою. Приймання ж сонячних ванн вранці сприяє нормалізації жирового обміну – сонячне світло допомагає відрегулювати біологічний годинник, який впливає на енергетичний баланс.

Тобто не варто кидатися в крайності і уникати сонця всіма можливими шляхами. Шкідливо не ультрафіолетове випромінювання, а його надлишок.

Знизити ризики «пошкоджень» шкіри сонячними променями допомагають креми з SPF. Якщо ви використовуєте засіб з SPF лише для того, щоб дістатися на роботу, можна скористатися звичайним денним кремом з SPF – з приємною текстурою і запахом. Але якщо ж у вихідний день ви, наприклад, вирушаєте на тривалу велопрогулянку, то варто скористатися звичайним «пляжним» засобом, який містить фільтри. Вони не руйнуються на сонці і можуть поглинути скільки завгодно ультрафіолету протягом дня – важливо лише стежити, щоб засіб не стирався зі шкіри.

Якщо на засобі стоїть маркування UVB, це означає, що він поглинає ультрафіолетові промені групи B, і цей крем, гель або масло підходить тільки тим, кого хвилюють питання тільки ступеня засмаги і опіків. Від фотостаріння вони не врятують. Його провокують промені іншої групи – UVA. Тому присутність значка UVA на кремі для тих, хто хоче вберегти свою шкіру від передчасного старіння, просто обов’язково. Значок Water Proof означає, що дія засобу не знижується після 80 хвилин купання, Water Resistance – після 40 хвилин. Купувати засіб з високим фактором захисту на всі випадки життя не слід. Надлишок хімічних захисних елементів може викликати алергію, а фізичних – прищі.

Засоби треба вибирати не з максимальним ступенем захисту, а з оптимальним, підходящим саме вам. В першу чергу, орієнтуватися треба на ваш фототип – наскільки світла у вас шкіра і як швидко ви згораєте.

І не варто забувати:

– Щоб сонцезахисний засіб почав «працювати», необхідно почекати 20 хвилин і не виходити на сонце;

– Перебуваючи на пляжі, постарайтеся максимально вберегти засіб з SPF від сонячних променів, так як під їх впливом фільтри втрачають свої чарівні функції;

– Намагайтесь оновлювати засіб кожен сезон або перед відпусткою – для отримання максимального ефекту.

d

Вітаємо в ЄВА

Центр здоров’я та краси «Єва» -це комплекс декількох напрямків, які гармонійно доповнюють один одного,створюючи збалансовану систему. Як і раніше , кожен наш клієнт для нас унікальний.