Дерматоскопія

фото29

Усі ми з нетерпінням чекаємо приходу літа, щоб поніжитись під ласкавим сонячним промінням. Але саме в таку прекрасну пору року Ваша шкіра потребує особливої уваги. Любителям літнього відпочинку на природі потрібно бути пильними, адже сонячний ультрафіолет несе приховану загрозу для деяких видів родимок, що може призвести до появи новоутворень та їх злоякісному переродженню.

Якщо раніше визначити наскільки небезпечна родимка можна було тільки за допомогою гістологічного аналізу, який проводиться після її видалення, то в сучасній медицині практикується більш щадна візуальна методика вивчення невусів (родимок) – Дерматоскопія. Унікальність цього методу полягає в тому, що провести діагностику можна швидко, без оперативного втручання, абсолютно безболісно, за допомогою спеціального оптичного пристрою – Дерматоскопа.

Дерматоскопія застосовується для діагностики пігментних утворень шкіри, ранньої діагностики раку шкіри, доброякісних новоутворень, судинних утворень. Дерматоскопія також дозволяє скласти “карту родимок” для пацієнтів, чиї невуси викликають побоювання, що надалі робить можливим простежити динаміку їхнього існування.

Покази до дерматоскопії є:

  • різке збільшення кількості та розмірів родимок;
  • зміна їх кольору та форми;
  • при механічному пошкодженні родимки, травми.

Даний метод обстеження є абсолютно безпечним і безболісним, Після діагностики лікар визначить наскільки небезпечне дане утворення і що з ним робити. До проведення дерматоскопії протипоказань немає.

Обстеження не вимагає спеціальної попередньої підготовки пацієнта.
Тому, якщо утворення на шкірі викликають у Вас занепокоєння, не зволікайте і поспішіть до лікаря дерматолога на дерматоскопічне обстеження і консультацію.