Ботокс (Диспорт)

 

фото5

Те, що прийнято називати ботоксом – це нейротоксин типу А який виробляє мікроорганізм Clostridium botulinum. Це токсин білкової природи, який знайомий багатьом під ім’ям токсину ботулізму. Яка ж його дія?

Шкіра на обличчі безпосередньо пов’язана з м’язами. Тому при міміці утворюються зморшки на лобі, переніссі, навколо очей. Якщо мімічні м’язи блоковані, шкіра над ними відновлює еластичність, зморшки розгладжуються. Нейротоксин якраз і блокує передачу рухового імпульсу з нерва на м’язове волокно. Після введення препарату наступає виражене розслаблення мімічних м’язів. Але атрофії м’язів при цьому не спостерігається, так як їх кровопостачання залишається тим самим. Тривале розслаблення напружених мімічних м’язів, з одного боку, призводить до розгладженню шкірних складок, з іншого боку, дає можливість людині звикнути до контролю за виразом обличчя.

На практиці використовують два препарати для блокування м’язів – Ботокс і Диспорт. Це просто різні фірмові назви одного й того ж препарату. Ботокс випускає американська компанія Allergan, а диспорт – марка французької компанії Beafour- Ipsen- Speywood. Реальна різниця між двома препаратами полягають лише в умовах зберігання і кількості активних одиниць у флаконі. Переносимість, ефективність, тривалість дії, наявність побічних реакцій у обох препаратів однакові.

Ефект від дії ботулотоксину зберігається в середньому протягом 4-8 місяців, для досягнення довготривалого та стійкого ефекту рекомендується повторювати процедуру 2 рази на рік. Через кілька процедур щезає шкідлива звичка хмурити лоба, тому у подальшому проблема може бути вирішена і без дії препаратів.

При регулярному проведенні процедур препаратами Ботокс чи Диспорт м’язи підтримуються у розслабленому стані, розгладжуються мімічні зморшки та не формуються нові. Можна назавжди забути про «гусячі лапки» у кутиках очей, «кисетні» зморшках навколо губ, про грубі борозди «гніву» та «подиву» на лобі.

Покази до застосування препаратів ботулотоксину А:

  • розгладження зморшок навколо очей, а також в ділянці перенісся і чола;
  • корекція форми брів і куточків рота;
  • усунення гіпергідрозу в пахвовій ділянці, надмірної пітливості долонь і ступнів

Протикокази до ботулінотерапії:

  • наявність нервово-м’язових порушень (наприклад міастенія);
  • вагітність та лактація;
  • локальні запальні процеси;
  • гемофілія;
  • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Методика використання препаратів «Ботокс» та «Диспорт»:

Дані препарати вводяться тонкою голкою тільки в мімічні м’язи, які під дією ботулотоксину розслабляються. В результаті зморшки і складки розгладжуються. Ця косметична процедура триває всього кілька хвилин. Активність препаратів зберігається протягом 4-8 місяців. Важливо, що Диспорт і Ботокс локально впливають на мімічні м’язи, не порушуючи їх кровообіг і не провокуючи атрофію.